کنسرت سینما موسیقی
یادداشت
اولین جشنواره فیلم و عکس همراه تهران
تبلیغات سینمایی
۱۳۹۰/۱۰/۲۷
772   0   22
ستاره بدهید22

اسامی فیلم‌های بخش «جشنواره جشنواره‌ها» اعلام شد

منبع : روابط عمومی جشنواره فیلم فجر
به اشتراک بگذارید :
اسامی 11فیلم‌های بخش جشنواره جشنواره‌ها از سوی دبیرخانه سی‌امین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر اعلام شد.
اسامی فیلم‌های بخش «جشنواره جشنواره‌ها» اعلام شد

به گزارش سینمایی ، از میان این آثار می‌توان به فیلم‌های برجسته‌ای چون «درخت زندگی» ساخته ترانس مالیک، «پسرکی با دوچرخه» ساخته برادران داردن و آثاری دیگر از کشورهای کانادا، فرانسه، هلند، ترکیه، چین، آلمان، بوسنی و هرزگوین و آمریکا اشاره کرد.
برپایه این گزارش، فیلم‌های «النا» به کارگردانی آندری زویاگنیتسف از کشور روسیه، «پسرکی با دوچرخه» به کارگردانی جان پیر داردن و لوک داردن محصول مشترک کشورهای بلژیک، فرانسه و ایتالیا، «میراث» به کارگردانی برنارد اموند از کشور کانادا، «آقای لازار» به کارگردانی فیلیپ فالاردو از کشور کانادا، «9 روز دعا» به کارگردانی انریکه کولار محصول مشترک کشورهای پاراگوئه و هلند،«روزگاری در آناتولیا» به کارگردانی نوری بیلگه سیلان محصول مشترک کشورهای ترکیه و بوسنی‌هرزگوین در این بخش دیده می‌شوند.
همچنین فیلم‌های «قربانی» ساخته چن کایگه از کشور چین، «طرح‌هایی از شهر کاتیان» به کارگردانی کازویوشی کوماکری از کشور ژاپن، «اسب تورین» به کارگردانی بلا تار محصول مشترک کشورهای مجارستان، فرانسه، آلمان، سوئیس و آمریکا از دیگر این فیلم‌ها محسوب می‌شوند.
در کنار این آثار، فیلم‌های مهم دیگری چون «درخت زندگی» ساخته «ترانس مالیک» از آمریکا که در سال گذشته میلادی توانست اکثر جوایز مهم سینمایی از جمله جایزه نخل طلای جشنواره کن را از آن خود کند، در بخش جشنواره جشنواره‌ها حضور دارد.
همچنین آخرین ساخته ژانگ ییمو کارگردان برجسته چینی به نام «زن، اسلحه، مغازه رشته فرنگی» محصول مشترک کشورهای چین و هنگ کنگ در این بخش حضور دارد. 
برپایه این گزارش هیئت انتخاب بخش بین‌الملل سی‌امین دوره از  جشنواره بین‌المللی فیلم فجر شامل «رسول صدرعاملی»، «شهرام اسدی»، «محمد بزرگ‌نیا»، «مهدی همایون‌فر» و «ژولیان پلیسه» بود که از میان 553 فیلم رسیده نزدیک به 60 اثر را برای بخش‌های مختلف بین‌الملل از جمله جام جهان‌نما (مسابقه سینمای بین‌الملل)، جلوه‌گاه شرق (ویژه مسابقه سینمای آسیا)، در جستجوی سعادت (مسابقه سینمای کشورهای اسلامی)، ققنوس زرین همگرایی درآسیا (جایزه مشترک با مجمع مجالس آسیایی)، بیرق طلایی (جایزه ویژه مصطفی عقاد) انتخاب کرده‌اند.